Mikrotik Networks » SFP Arayüzler
Mikrotik-S-RJ01-sfp-modul-1.jpg

Mikrotik S-RJ01 SFP 10/100/1000M SFP Bakır Dönüştürücü Modülü

Sol taraftaki görselin üzerinde fareyi kaydırarak ürünün daha detaylı görsellerini inceleyebilirsiniz.

  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Garanti

Mikrotik S-RJ01 SFP 10/100/1000M SFP Bakır Dönüştürücü Modülü

1. Mikrotik S-RJ01 SFP 10/100/1000M SFP Bakır Dönüştürücü Modülü Nedir?

Fiber altyapı sistemlerinde ışık üzerinden taşınan sinyalleri elektriksel akım halinde sinyallere dönüştürmekte kullanılan modüllere SFP arayüz denir. Genel olarak aktif cihaz adı verilen switchlerin tamamlayıcı cihazıdır. SFP modüller protokol bağımsızdırlar ve genellikle 155 Mbps veya 2,5 Gbps hızına kadar çalışmak üzere tasarlanmış arayüzleri vardır.

Mikrotik S-RJ01 SFP 10/100/1000M SFP Bakır Dönüştürücü Modülü modül slotlarına (yuvalarına) farklı standartlarda bakır veya fiber modüller takılabilir. Tek bir switch noktasında bu sayede, farklı fiber optik ve/veya elektrik portları sağlayan bir hizmet sağlamak mümkün olur. Fiber ya da bakır portları sabit olan mikrotikürünlerinde her farklı iletişim altyapısında (multi mode fiber, single mode fiber kısa mesafe, single mode fiber uzun mesafe, single mode fiber çok uzun mesafe gibi) ayrı bir aktif cihaz Mikrotik switch ihtiyacı gerekmektedir. Fakat bu durum, SFP kullanılması durumunda ekonomik olarak tek bir cihaz ile hybrid yapılar sağlanarak çözümlenebilmektedir.

2. Mikrotik S-RJ01 SFP 10/100/1000M SFP Bakır Dönüştürücü Modülü Nedir?

Mikrotik S-RJ01 SFP 10/100/1000M SFP Bakır Dönüştürücü Modülü, sıcak tıkanmayı destekleyen fotoelektrik bir dönüştürme modülüdür ve iletim mesafesi yalnızca kısa mesafeli veri iletimi için uygun olan 10-30m veya 80-100m'dir. Bununla birlikte, sıradan optik modüller tekli mod ve çoklu moda ayrılabilir. Tek modlu optik modüller uzun mesafeli iletim için uygundur, çok modlu optik modüller ise kısa mesafeli iletim için uygundur.

Mikrotik S-RJ01 SFP 10/100/1000M SFP Bakır Dönüştürücü Modülü SFP 10/100/1000M Modülüne RJ45 ( CAT-5-6 ) bağlanabilecek hale getirmek için kullanılmaktadır. Genelde mevcut Router'larda uygun port olmaması durumunda tercih edilmektedir. Tüm CCR , Tüm CRS Switch Modelleri ile ve diğer marka Switchlerde SFP modülleri ile uyumlu çalışabilmektedir.

3. Bakır Modül ve SFP Modül Farkı Nedir?

 

SFP + Bakır modülü: ayrıca 10 gigabit Bakır modülü olarak da bilinir, oran, 10 g'tır, esas olarak 10 gigabit Ethernet'te kullanılan yüksek hızlı iletişim bağlantısı için tasarlanmıştır ve güç tüketimi çok azdır. Ek olarak, SFP + Copper modülü, RJ45 arayüzlü ağ ekipmanı ile bağlantıyı gerçekleştirmek için anahtar veya ağ kartının SFP + Bakırında kullanılabilen ağ kablosu üzerinden iletilen ilk 10G optik modüldür.

 

Ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Diğer ürünlerimiz için anasayfamızı ziyaret ediniz.

 

Kablosuz-dünya-banner

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.


Mecidiyeköy Mah, Uğur 1 Sokak No:5 ? ŞİŞLİ / İSTANBUL

0212 982 12 90
info@safirteknoloji.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.