Güvenlik Kamera Sistemleri » Aksesuar » PoE Switchler
dahua-sfp-optik-modul-resim-3815.png

Dahua SFP Optik Modül

Sol taraftaki görselin üzerinde fareyi kaydırarak ürünün daha detaylı görsellerini inceleyebilirsiniz.

  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Garanti

Dahua SFP Optik Modül

1,25GB

TX 1550mn /1310nm

İletim Mesafesi: 20km

Çalışma Sıcaklığı: -40ºC ~85º

Tek Damarlı Çift Yönlü İletim

 Fiber Optik Arayüz Tipi: L

1. Optik Alıcı-Verici Tranceiver Nedir?

Dahua SFP Optik Modül Bir Tranceiver (Optik Alıcı-Verici), Optik sinyallerin aktarılması için bir verici ve alıcı birleşimidir. Optik Alıcı-Verici içindeki sinyalleri çevirmek için elektronik-Optik dönüştürücüyü kullanır. İletim için, Optik Alıcı-Verici, LED’leri veya lazerleri kullanır. Optik Alıcı-Verici sinyallerinin alımı, bir PIN veya APD detektörü aracılığıyla gerçekleşirDahua SFP Optik Modül Optik alıcı-vericiler çeşitli donanım sistemlerinde Fiber optik Alıcı-Vericiler genellikle bir LC dubleks konektöre sahiptir. Ayrıca, Optik Alıcı-Vericiler işlem esnasında aktiflerdir ve bu nedenle çalışma sırasında kullanılabilir veya çıkarılabilir.

 

2.Dahua SFP Optik Modül Ne Anlama Gelir?

SFP Small Form Pluggable kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Dahua SFP Optik Modül Ethernet anahtar, SDH gibi optik ağa erişim sistemlerinde kullanılan cihazlarda genellikle fiber optik bağlantı için genişleme yuvalarına verilen isimdir. SFP modüller protokol bağımsızdırlar.

 

3. Dahua SFP Optik Modül Nedir? 

Günümüzde satışı yapılan network donanımlarının tamamlayıcı unsuru olan “transceiver” modülleri, fiber optik kablo kullanımının artması ile oldukça talep gören bir ürün haline gelmiştir. Birden fazla çeşide sahip olan bu “transceiver” modüller zaman içerisinde belirli yapısal ve teknik değişiklikler göstermişlerdir bu sebeple farklı isimler ile anılırlar.

4. Multi Modül SFP Nedir?

Fiber altyapı sistemlerinde ışık üzerinden taşınan sinyalleri elektriksel akım halinde sinyallere dönüştürmekte kullanılan modüllere SFP arayüz denir. Multi Modül Genel olarak aktif cihaz adı verilen switchlerin tamamlayıcı cihazıdır. SFP modüller protokol bağımsızdırlar ve genellikle 155 Mbps veya 2,5 Gbps hızına kadar çalışmak üzere tasarlanmış arayüzleri vardır.

SFP modül slotlarına (yuvalarına) farklı standartlarda bakır veya fiber modüller takılabilir. Tek bir switch noktasında bu sayede, farklı fiber optik ve/veya elektrik portları sağlayan bir hizmet sağlamak mümkün olur. Fiber ya da bakır portları sabit olan mikrotikürünlerinde her farklı iletişim altyapısında (multi mode fiber, single mode fiber kısa mesafe, single mode fiber uzun mesafe, single mode fiber çok uzun mesafe gibi) ayrı bir aktif cihaz Mikrotik switch ihtiyacı gerekmektedir. Fakat bu durum, SFP kullanılması durumunda ekonomik olarak tek bir cihaz ile hybrid yapılar sağlanarak çözümlenebilmektedir.

5. Multi Mod Nedir?

Multi Modül Multi mode fiber optik kablolarla birlikte kullanılmakta olan modül grubudur. SX modül olarak da adlandırılmaktadır. 850 nm dalga boyunda en fazla 550 mt. iletişim kapasiteyle 1.25 Gbps hızda (550 metre mesafeye kadar) veya 4.25 Gbps hızda (150 metre mesafeye kadar), bir başka ifadeyle100 Mbps arayüzler 2 Km’ye kadar, 1000 Mbps arayüzler ise 270-550 metre mesafeye kadar çalışabilirler.

6. Single Mod Nelerde Kullanılır?

Singe Mod Konnektörler yüksek bir bant genişliği sunar. Bu nedenle veri akışının hızlı olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Örneğin; telekomünikasyon ağlarında, hastanelerde, üniversite kampüslerinde ve daha pek çoğu alanda kullanılmaktadır.

Multi mode fiberler datacenter uygulamalarında ve kısa mesafe data transferleri için kullanılırken; singlemode fiberler uzak mesafelere data transferi için kullanılırlar.

7. Single Mod ve Multi Mod Arasındaki Fark Nelerdir?

Single mod, fiberin bir seferde bir tür ışık modunun yayılmasını sağladığı anlamına gelir. Multimode, fiberin çoklu modları yaydığı anlamına gelir. Single modlu ve Multi modlu fiber arasındaki fark esas olarak fiber çekirdek çapı, dalga boyu, ışık kaynağı ve bant genişliğindedir.

8. Multi Modül Kabloların Avantajları

Çok büyük sistem erişim mesafelerinde(100 km.ye kadar) sorunsuz kullanılabilir.

10 Gbps hızına kadar yüksek band genişlikleri ve yüksek hızları destekler.

Performansı çok iyi olduğundan uzun mesafe bağlantılarında kullanılan tek fiber optik kablo türüdür.

9. Single Modül Kabloların Avantajları Nelerdir?

Fusion Splice (Fiber Sonlandırma) uygulaması sırasında daha geniş çekirdek çapı sayesinde fiber uçları daha kolay hizalanarak daha kısa splice süresi sağlar.

Kullanılan konnektörler, modüller ve aktif elemanlar single mod kablolara göre daha ekonomiktir.

Işık transferi ve algılamada daha ucuz LED’ler kullanılır.

 

Ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Diğer ürünlerimiz için anasayfamızı ziyaret ediniz.

 

Kablosuz-dünya-banner

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.


Kuştepe Mah, Uğur Sokak No:5/A Şişli / İSTANBUL

0212 982 05 59
info@kablosuzdunya.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.